До уваги батьків! Як зробити соцмережі безпечними для дитини.
До уваги батьків!
В Україні 92% дітей у віці до 12 років уже є постійними інтернет-користувачами. Проте наголошуємо, що дітям віком до трьох років батьки повинні максимально обмежити час із гаджетами. У цьому віці у малюка ще немає потреби у спілкуванні через інтернет, тому сміливо забирайте телефони й вимикайте телевізор, якщо є можливість зайняти дитину чимось цікавим.
Рекомендуємо усім батькам звернути увагу на налаштування гаджетів своїх дітей та разом із ними встановити деякі правила та обмеження.
Загальні рекомендації використання гаджетів
:
Не дозволяйте дитині користуватися гаджетом у спальні та за годину до сну. Девайси можуть впливати на сон дитини через збудження нервової системи.
Не використовуйте гаджети, коли дитина йде вулицею, переходить дорогу, грає на подвір’ї. Варто бути пильними і стежити за ситуацією навколо, особливо під час руху.
Проведення часу і спілкування з родиною має відбуватися наживо, наскільки це можливо в наш час.
Не реєструйте дитину у соціальних мережах до настання мінімального віку (у різних соціальних мережах він різний, але не менше 13 років).
Не дозволяйте використовувати соціальні мережі з ваших профілів. Памʼятайте, що ваш профіль для системи — дорослий, отже, контент, який переглядає дитина, не фільтрується.
Поясніть дитині, що не можна ділитися інтимними світлинами й особистою інформацією через інтернет та періодично нагадуйте про це.
Не користуйтеся девайсами за столом під час вживання їжі. Дуже важливо залишатися сконцентрованим на процесі й не відволікатися. Це важливо для системи травлення дитини, а також впливає на спілкування з близькими.
Контролюйте, що саме дитина шукає в інтернеті та соціальних мережах.
Проведіть з дитиною бесіду-дослідження про недоліки надмірного використання смартфонів, простежте, чим зазвичай зайнята ваша дитина в гаджеті, заохочуйте використання смартфона з користю.
Подумайте про встановлення чітких часових обмежень для користування гаджетами, щоб не було суперечок, коли потрібно зупинитися.
Аргументуйте свої дії без ультиматумів типу «Я сказав/-ла, тому буде саме так!»